Hedera Helix Woerner 120*180cm
De Hedera Helix Woerner heeft prachtige donkergroene bladeren die in de herfst langzaam roodbruin worden. De bladeren zijn circa 4-6 centimeter groot en zijn onregelmatig gevormd. De Hedera Helix Woerner is een sterke, winterharde en groenblijvende klimmer. Nu op Hederaschutting.nl verkrijgbaar in de maten 100, 180 en 220 centimeter met een standaardbreedte van 120 centimeter.
De Kant en Klaarhaag Hedera Helix Woerner is ideaal voor wie zo snel mogelijk en zonder gedoe een prachtige haag in de tuin willen hebben. De Hedera Helix Woerner is een volle klimop met doffe, donkergroene bladeren.
In tegenstelling tot andere klimop soorten, is de Hedera Helix Woerner niet groenblijvend. In de herfst veranderen de bladeren van donkergroen naar roodbruin. Deze kleur zal hij behouden tot aan de herfst, wanneer hij weer terug verandert naar donkergroen. Uw haag zal dan in de herfst en winter prachtige herfstkleuren hebben, en in de lente en zomer prachtige zomerkleuren!
Rechtstreeks vanuit de Hedera kwekerij wordt deze Kant en Klaar Haag geleverd. Hedera kopen doet u gemakkelijk en snel via hederaschutting.nl.
Ondertitel | Kant en Klaar Haag |
---|---|
Groei per jaar in cm | 50 tot 100 cm |
Volwassen hoogte | Afhankelijk van de snoei |
Bladkleur | Groen |
Standplaats | Zon, Halfschaduw, Schaduw |
Grondsoort | Geschikt voor iedere grondsoort, zolang deze niet te nat is |
Groenblijvend | Ja |
Winterhardheid | Goed |
Bloeiperiode | Oktober, November |
Bloeikleur Haagplanten | Groen |
Vruchtdragend | Nee |
Biodiversiteit | Geliefd door bijen en vogels |
Toepassing | Geschikt voor grote en kleine tuinen |
Snoeiperiode | 2x per jaar: April, Mei en Augustus, September |
Windgevoeligheid Bomen | Zeer goed |
Bakmaat | 120 x 20 x 20 (B x H x D) |
Pot/Kluit/Kale wortel | Pot |
Onderhoud
De Hedera Helix Woerner 120-180 een zeer snelgroeiende plant, waardoor het snoeien van deze plant regelmatig moet gebeuren. Als je een strakke haag wilt creëren, raden wij aan om de haag 2x per jaar te snoeien. Zowel in het voorjaar als in het najaar, maar het liefst niet in de winter.Â
Â
Heb je een lange, grote haag? Dan is het gemakkelijk om dit met een elektrische heggenschaar te doen (houd er wel rekening mee dat de bladeren er dan 'gehapt' uit komen te zien), uiteraard kun je ook gewoon de snoeischaar uit de schuur halen.
Water geven
De Hedera Helix Woerner haag heeft voldoende vocht nodig. Bij warm weer is het dus noodzakelijk dat je dagelijks controleert of de bodem nog vochtig genoeg is. Vooral in het begin, net na de aanplanting, is dit belangrijk aangezien de plant het anders mogelijk niet overleeft.Â
Hoe te planten
Zodra je kiest voor het planten van een Hedera Helix Woerner in de tuin, hoef je eigenlijk geen rekening te houden met de standplaats. De Hedera klimop groeit namelijk goed op zowel een schaduwrijke als een zonnige plek. Net als de standplaats maakt ook de tijd van het jaar waarop je gaat aanplanten niet uit. Het enige moment waarop je beter kunt wachten, is bij vorst!Â
Â
De hoeveelheid per strekkende meter om een mooie dichte haag te creëren is wel een belangrijk punt bij de Hedera helix Woerner. Wij adviseren voor een klimopwand 5 planten per strekkende meter en voor een bodembedekker maar liefst 7 planten per vierkante meter. Hoeft het niet binnen een jaar volgroeid te zijn? Dan kun je uiteraard ook kiezen voor minder planten.